Sejfy na broń jakie wybrać?

To jakie sejfy na broń wybierzemy z jednym wyjątkiem jest naszą sprawą. Wyjątek ten to klasa bezpieczeństwa i musi być ona o oznaczeniu min. S1. Co oznaczają i czym się różnią poniżej.

Jeżeli posiadamy broń i planujemy ją przechowywać w domu to jasne, że musimy kupić sejf. W związku z tym zdecydujmy się na sejf, w którym bezpiecznie przechowamy inne wartościowe przedmioty jak np. biżuterię, czy gotówkę. Aby i one były bezpieczne musielibyśmy wybrać sejf, który wytrzyma temperaturę powstałą w wyniku pożaru. Owszem taki sejf będzie droższy, ale na pewno zagwarantuje nam, że gotówka nie będzie zniszczona, co w przypadku, gdy wybierzemy sejfy na broń bez ochrony przed ogniem nie jest takie oczywiste.

Sejfy na broń co oznaczają klasy bezpieczeństwa

Klasy bezpieczeństwa mówią nam o tym jak długo i przeciwko jakim narzędziom oprze się sejf. Z tego też powodu sejfy na broń powinny posiadać choćby najniższą klasę bezpieczeństwa jaką jest klasa S1. Kolejna w hierarchii to klasa S2, a następne oznaczane są 0 i cyfry od I do VIII.

Klasy bezpieczeństwa oznaczone są na sejfach, na tabliczce znamionowej, a same sejfy na broń certyfikują instytucje do tego uprawione. To one sprawdzają sejfy pod względem wytrzymałości na próby otwarcia i gdy dany model spełnia narzucone wymagania otrzymuje daną klasę.

Oprócz tego klasy bezpieczeństwa to także wskaźnik do jakiej wartości przedmiotów możemy w nim bezpiecznie przechowywać.

Sejfy na broń – jakie koszty?

Sejfy na broń kupimy już od kwoty około 900 zł. Będzie to mały sejf na broń krótką, znanego producenta, oczywiście z klasą odporności na włamanie S1. Z reguły ten najtańszy sejf będzie ważył w okolicy 15 kg i miał wymiary w okolicach wysokość 25 cm, szerokość i grubość nieco ponad 30 cm.

Sejfy na broń w klasie S2 kupimy już w okolicy 1000-1100 zł. Będzie on sporo cięższy, bo ważyć będzie ok. 30kg, a zmieścimy w nim już 5 sztuk broni. Za sejf w klasie I trzeba wydać kwotę w okolicy 2000 zł. Ten sejf będzie jeszcze cięższy, nadal wyposażony w zamek na klucz, a jego wymiary to ok. 40x40x27 cm.